Четвер, 28.03.2024, 15:25
    Немовицька загальноосвітня              школа І - ІІІступенів

znz_nemovychi@ukr.net
      Ви увійшли як  Гість | Група " Гості" |   Вихід     

Меню сайту
Категорії розділу
Прогноз погоди
...
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Бережіть ліс – своє майбутнє !

Ліси – це зелені легені нашої планети, що наповнюють атмосферу киснем. Чотири дорослих дерева за добу віддають в атмосферу стільки кисню, що його вистачає для дихання однієї людини.

З лісу ми отримуємо харчові продукти (ягоди, гриби, лікарські рослини), сировину для виготовлення паперу, деревину для будівництва і виготовлення меблів, також ліс сприяє підтриманню нормального водного режиму річок, регулює клімат на величезних територіях, захищає ґрунти від ерозії і сприяє підвищенню врожайності полів.

Разом з тим, кожного року знищуються мільйони гектарів лісів. Згідно з даними ООН площа лісів щорічно зменшується на 25 мільйонів гектарів, що складає 1% від наявних сьогодні лісів.

Особливо великої шкоди завдають лісам пожежі. Це страшне лихо не тільки для деревної рослинності, але й для всього живого. Гинуть не лише дерева, а й птахи, звірі, вигоряє лісова підстилка і верхній родючий шар ґрунту. Можна тільки здогадуватися про джерела цих підпалів (діти ради забавки, дорожні служби, щоб полегшити собі працю прибирання …),  однак факт залишається фактом, важкі метали та інші токсичні речовини, в тому числі і канцерогенні, які цілий рік накопичувались в придорожній  рослинності, зараз, при її згорянні, вивільняються в повітря і становлять загрозу для здоров’я людей. Отже основна причина виникнення пожеж – порушення протипожежних правил людьми, які перебувають у лісі. З огляду на це, пам'ятайте:

– Не кидайте в лісі недопалки!

– Не паліть багаття поблизу дерев!

– Розпалюйте вогнище, по можливості, на місці попереднього!

– Місце розпалювання вогню обкладіть камінням чи обсипте землею (піском)!

– Не залишайте вогнище без нагляду!

– Наприкінці обов'язково залийте вогнище водою, або засипте землею чи піском!

– Не будьте байдужі до незаконних знищень зелених насаджень. Якщо ви стаєте свідками таких злочинів, терміново зверніться до органів місцевого самоврядування або Державної екологічної інспекції у Вінницькій області.

– Зробіть свій власний внесок у озеленення планети: саджайте дерева та рослини!

Для попередження масштабних займань Державна екологічна інспекція у Вінницькій області щорічно проводить профілактично-роз’яснювальну роботу із керівниками органів місцевого самоврядування, землекористувачами та землевласниками, а також серед учнів шкільних навчальних закладів Вінниччини.

Держекоінспекція попереджає: важливо не допускати спалювання сухої рослинності, адже саме з цієї причини полум'я вогню нерідко перекидається на лісові насадження та призводить до пожеж.

На жаль, апелювання до свідомості людей щодо шкідливості подібної практики для власного здоров’я і природного довкілля залишаються малоефективними. Що ж робити? Не хочеться бути прихильником зовнішніх методів тиску, однак сама дійсність ставить питання: чи не настав час, щоб почав діяти закон?

 

Довідка

    За самовільні підпали сухої рослинності передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Відповідно до ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, – випалювання стерні, луків, пасовищ, рослинності або її залишків та опалого листя – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у сумі від 170 до 340 грн., а на посадових осіб від 850 до 1190 грн. За ті ж самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, на громадян накладається штраф у сумі від 340 до 680 грн., на посадових осіб від 1190 до 1700 грн.

      Відповідно до ст. 245 Кримінального Кодексу України, – знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом – караються штрафом від 5100 до 8500 грн. або обмеженням волі на термін від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк. Ті ж самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, – караються позбавленням волі на термін від п'яти до десяти років.

Категорія: Мої статті | Додав: Віктор (22.04.2014)
Переглядів: 514 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі